Zastupitelé v zimě totiž nerozhodli o pokračování prací, které musí město zaplatit ze svého. Nakonec ale změnili názor, a tak by se v květnu měli místní obyvatelé sejít na slavnostním otevření zcela opraveného a navíc i nově vybaveného náměstí.


„Když jsme se vloni do revitalizace náměstí pustili, nečekali jsme, že pod povrchem na nás čekají problémy s přípojkami. Ty bylo nutné odstranit. A tak se protáhl nejen termín, ale navýšily se i náklady,“ objasnil místostarosta města Bohumil Petrášek.


Zastupitelé ovšem na začátku letošního roku na svém zasedání další etapu neschválili, chtěli objasnit, proč přesně se musejí z městské pokladny brát další prostředky. Na následujícím zasedání už ruce pro pokračování oprav ale zvedli.


„Předpokládáme, že do tří týdnů bude vše komplet hotové,“ informoval 17. dubna starosta Vimperka Pavel Dvořák se slovy, že naplánované slavnostní otevření tak rozhodně není v ohrožení.

Do druhé etapy investují Vimperští zhruba 1,6 milionu korun. „A vše nyní už běží, jak má. Jakmile budou dokončeny práce na rozvodech a podobně, bude navíc osazen i nový mobiliář, který by měl dát náměstí historický otisk,“ dodal starosta.


Vimperští obyvatelé se navíc shodují, že i když práce začaly už vloni v květnu a měly být skončeny na podzim, když už se město do revitalizace pustilo, je nutné ji udělat pořádně, a to i s vícepracemi, které vypluly na povrch.