Podle informací Martina Malého, starosty města Prachatice, na tom nezmění nic ani to, že současné chvíli město nechalo opravit vyhlídkovou podlahu rozhledny. „Rozhledna je momentálně pro veřejnost uzavřena,“ řekl Martin Malý s tím, oprava podlahy na vyhlídce z rozhledny vyjde na přibližně dvě stě tisíc korun.

Původní plán mít hotovo do konce října vzal ale za své. Klimatické podmínky nepřejí, a tak rozhledna bude uzavřena do 15. listopadu. Na opravu ochozu rozhledny byl podle starosty Malého nejvyšší čas. „Na stavu podlahy se podepisují klimatické podmínky, povrch byl zvětralý odtokové kanálky ucpané,“ popsal důvody oprav Martin Malý. Během celého roku je ale rozhledna na vrcholu Libína během veřejnosti neustále otevřená a vstupné je možné zaplatit v sousedním kiosku, který tam provozuje majitel lanového parku.

Prachatický starosta připustil, že vedení m

Rozhledna na vrcholu Libína.
Oprava na rozhledně Libín pokračuje, zůstává zavřená

ěsta diskutovalo i o umístění turniketu, jehož prostřednictvím by turisté mohli vstupné platit přímo v objektu rozhledny. „Nakonec jsme ale usoudili, že turniket by byl spíš vábničkou na vandaly a že platby vstupného necháme alespoň prozatím v ve stejném režimu jako dosud,“ uzavřel Martin Malý. O rozhledně budou Prachatičtí ještě diskutovat. Nedávno koupili celý areál i s horskou chatou a plánují tam rozsáhlé opravy.