Kmotrem novinek, které jsou součástí projektu Pohádkové království a vznikly za finanční podpory Krajského úřadu, se stal vimperský starosta Pavel Dvořák, který přínos těchto propagačních materiálů ohodnotil jednoznačně kladně. „Celá ta práce na pohádkové unii dostala vynikající dimenzi a mně se to velice líbí. Pro rozvoj cestovního ruchu to má jednoznačný přínos a navíc tyto dvě věci jsou zaměřeny přímo na náš region,“ zdůvodnil své kmotrovství Pavel Dvořák.

Charakteristický pohádkový logotip v mapě i vandrovní knížce představuje turistický cíl, kde vandrovník získá další údaje k poznání regionu. Při získání šesti razítek pak získá diplom a dárek v jedné ze čtyř Zemských pohádkových kanceláří. „Ty jsou zatím v Mlázovech, Příbrami, Mariánských Lázních a pro jižní Čechy v Českých Budějovicích. Je reálné, aby někdy na jaře byl otevřen tento pohádkový úřad i ve Vimperku,“ prozradil plány, které by město pod Boubínem posunuly výše v hierarchii Pohádkové království jeho kancléř Marcel Goetz.

Ten zároveň uvedl, že v rozsáhlém projektu, který je zaměřen na rozvoj domácího cestovního ruchu s cílem oslovit děti, rodiny s dětmi a dospělé s fantazií, je dnes zapojeno 169 pohádkových kanceláří, více než šest desítek ubytovacích zařízení a další s turistikou spojené služby.

Jaroslav Pulkrábek