„Tříkrálová sbírka je veřejná a schválená Ministerstvem vnitra. Je to největší dobrovolnická akce, do které se zapojí zhruba padesát tisíc koledníků, kteří i za nepříznivého mrazivého počasí vyrazí do ulic, aby pomohli lidem, kterým osud nenadělil vždy jen to dobré," říká Petra Martíšková z prachatické farní charity.


Výtěžek sbírky je tradičně určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. „Tudíž peníze získané na území okresu Prachatice budou pomáhat v místě, kde byly získány, budou sloužit na rozvoj sociálních služeb Farní charity Prachatice a podpoří činnost Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích," vysvětlila Alena Slavětínská z farní charity.


Celorepubliková Tříkrálová sbírka se uskuteční od 1. do 14. ledna. Jednotlivé termíny konání této sbírky si již určí samotné charity, ať oblastní, městské či farní. „Farní charita Prachatice bude sbírku realizovat v termínu od 5. do 12. ledna. Samotná sbírka začne žehnáním koledníkům v neděli 5. ledna v kostele sv. Jakuba v Prachaticích na dětské Mši svaté od 9.30 hodin," uvedla A. Slavětínská.


Část z vybraných peněz získá i Charitní domov sv. Dominika Savia pro matky s dětmi. Ten by chtěl opravit přístupovou cestu na dětské hřiště, kde je rozpadlé schodiště, a ostatní prostory hřiště, kde jsou nevhodné betonové plochy a nebezpečné obrubníky, které by v blízkosti hřiště být neměly.


„A dále zakoupit další herní prvky na hřiště, trampolínu a domeček na pískoviště. Další potřebnou věcí pro azylový dům je zakoupení nové pračky, protože ta v zařízení jde opravdu permanentně několikrát denně," doplnila Petra Martíšková.