„S majitelem supermarketu jsme se nedohodli na jejich dalším umístění," zkonstatoval prachatický starosta Martin Malý. Zároveň ale slíbil, že město bude jednat s majiteli nového supermarketu, který by měl vzniknout v areálu bývalé Madety, o umístění nových kontejnerů na tříděný odpad, což by mohlo být už na podzim příštího roku. Nádoby poblíž supermarketů mají podle starosty svůj smysl a lidé si na ně zvykli.

Referent odboru životního prostředí Městského úřadu v Prachaticích Josef Starý upřesnil, že popelnice nejdou umístit nikde v městských skladech. „Pro všech osm nádob, které jsme nechali odstranit od Lidlu a prostoru u hotelu Park, hledáme vhodné umístění," řekl Josef Starý. Čtyři z nich, na papír, plasty i sklo, už našly své místo v ulici Na Sadech. „Do konce listopadu se další objeví v ulici Za Baštou, kde právě instalujeme nový přístřešek na kontejnery, budou na papír a plasty," doplnil Josef Starý.

Prachatický starosta ještě dodal, že město nechá posílit sběrné místo u prodejny potravin v ulici SNP, kde současné nádoby nestačí. „Tam se ale dvě nové nádoby objeví až po dokončení  zateplení domu s číslem popisným 559," upřesnil Josef Starý.