Tam se hned v pondělí ráno podle informací Heleny Turkové Kubátové, ředitelky Mateřské školy Prachatice, sešlo šestadvacet dětí. "V příštím týdnu to ale bude určitě více. Měli jsme spousty telefonátů a dotazů, lidé si nebyli jistí, zda mohou své děti do školky přivést," zhodnotila s tím, že v příštím týdnu budou v Krumlovské ulici otevřeny tři až čtyři třídy předškoláků. Docházet tam budou všechny učitelky prachatické mateřinky. "Budou se střídat," doplnila ředitelka.

Pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci mateřské školy Prachatice se stejně jako všichni ostatní učitelé z České republiky mohli od soboty registrovat k očkování. Prachatických se k očkování zaregistrovala informací ředitelky školky zhruba polovina. "Všichni, kdo měli zájem a v sobotu se zaregistrovali, mají už termín pro aplikaci první dávky vakcíny," ujistila Helena Turková Kubátová. Dodala, že učitelky mají termín v úterý 2. a ve středu 3. března. Na nepedagogické pracovníky přijde řada v příštím týdnu. Další zaměstnanci mateřské školy se budou k očkování hlásit později. "Velká část totiž covid-19 prodělala a zatím je v ochranné devadesáti denní lhůtě," zdůvodnila.

Podle slov Heleny Turkové Kubátové covid-19 komplikuje velmi provoz Mateřské školy Prachatice. Tři z pěti pracovišť byly v kompletní karanténě. "Karanténa jsme nemuseli vyhlásit jen na pracovištích v Zahradní a Krumlovské ulici," upřesnila. Učitelky musejí od pondělka mít po celou pracovní dobu respirátory. "Zatím máme ještě zásobu z první dodávky. V tomto týdnu očekáváme novou várku od krizového štábu," uzavřela Helena Turková Kubátová.