Píše pro děti všech věkových kategorií od předškoláků po dospívající, některé knihy jsou napsané speciálně pro začínající čtenáře v první třídě. Věnuje se nejrůznějším žánrům. Její tvorba zahrnuje leporela, pohádky, příběhy ze života dětí i zvířat, ale i encyklopedie. Ivona Březinová je patronkou nadačního fondu Alzheimer, který se zaměřuje na boj s touto nemocí, o které se říká, že může být epidemií tohoto století.

Její knížka Lentilka pro dědu Edu je právě o tom, jak v jedné rodině bojují s touto nemocí u svého dědečka a zejména malý Honzík, dělá vše pro to, aby se nemoc zlepšila. Příběh je psán humorně a tak, aby každý viděl, že i s touto nemocí se může bojovat a dědečkovi život zpříjemnit. Tato kniha vyšla i na CD jako audio pod názvem Trenky přes kalhoty a je doporučena i dospělým čtenářům. Po pěkném a zajímavém povídání spisovatelka Ivona Březinová odpověděla na dotazy žáků. "Letos jsem dopsala svou stou knížku, která je ze série GO a jmenuje se Nevinná lavina," uvedla spisovatelka.

A závěrečný dotaz byl, jakou knížku má nejraději a jaká pohádková postava je jí nejmilejší. "Já měla moc ráda pohádky Jiřího Říhy, ty byly pro mě krásné a vždy jsem se těšila na to, jak si je přečtu a posilovaly mne i v nemocích. Nejlepší pohádková bytost je pro mě Popelka, kterou mám ráda," uvedla spisovatelka.

Byla to pěkná beseda, nejen o knížkách. Ivona Březinová si s dětmi povídala i o psech záchranářích, o tom, proč hluchoslepí lidé mají červeno bílou hůl. Jak se projevuje ona zmíněná choroba a bylo to pěkné povídání i s prevencí nejen k Alzheimerově nemoci.

Ladislav Beran