Lázně jsou v současnosti kapacitně naplněné. „V obou domech jsou zhruba dvě třetiny pojištěnců a třetina samoplátců,“ dodala s tím, že v Auroře je kolem 600 klientů a v Bertiných lázní kolem 300 návštěvníků.

PODPORA NEBO KOMPLIKACE

Podpora z ministerstva pro místní rozvoj ve formě čtyřtisícových poukazů lázeňským zařízením spíše zkomplikovala život, než aby pomohla. „Lázně byly do konce září vyprodané a počet poukazů je limitovaný. Limit byl vyčerpán za první den, kdy byla možnost poukazy vygenerovat a velmi těžko se vysvětluje klientům, že další poukazy nemůžeme uplatnit,“ přiblížila problém.

Zatím má vedení společnosti jen orientační číslo pro limity. „Ještě jsme totiž nedostali z ministerstva pro místní rozvoj administrativní zabezpečení, tzv. rozhodnutí. Teprve v den, kdy ho obdržíme, budeme přepočítávat kurz koruny vůči evropské měně a zjistíme skutečný limit,“ vysvětlila Libuše Kotilová.

PROJEKT NEPŘINÁŠÍ NOVÉ ZÁJEMCE

Vouchery si dle jejího zjištění navíc vygenerovalo plno stávajících klientů, takže projekt ani třeboňským lázním nepřinese nové klienty. „Podobnou akci bychom uvítali spíše v zimních měsících, kdy máme problém s obsazováním depandancí. Pro klienty je totiž nepohodlné, se v zimě oblékat a docházet do hlavních budov na jídlo a na procedury,“ naznačila, kde se nachází jádro komplikace.

NÁVRAT PREVENTIVNÍCH OPATŘENÍ

Do naplněných prostor se nyní znovu vrací omezený režim z důvodu zvýšeného výskytu koronaviru v regionu. „Znovu se vracíme k nošení roušek a k omezenému přístupu do wellnessových prostor jako je bazén, fitness a sauna,“ upozornila závěrem.