„Některá auta tam stojí i tři týdny a na žádné výzvy nereagují,“ poznamenala tehdy městská policistka Yveta Janotová. Firma přitom do 1. července umožňovala řidičům parkovat soukromá vozidla přímo ve svém areálu. Vedení radnice přislíbilo, že se pokusí s majitelem firmy dohodnout zjednání nápravy. Stalo se.
„Majitel firmy si vyjednal možnost parkování pro osobní auta svých zaměstnanců mimo areál tak, aby to neomezovalo obyvatele Vodňanské ulice,“ informoval starosta Netolic Oldřich Petrášek s tím, že majitel řidiče upozornil, aby už neparkovali v lokalitě na Němčičkách.
Zádrhel nebyl podle Petráška jen v tom, že ve Vodňanské ulici ubírali řidiči spediční firmy parkovací místa pro místní obyvatele, ale hlavně to, že tam auto nechali a třeba na týden odjeli pryč. „V takovém případě mohou vzniknout problémy při povodních nebo záplavách. Horko těžko pak sháníme majitele nebo někoho, kdo auto převeze jinam. Pokud by auto spláchla velká vlna, byl by to velký problém. Situace se tedy změnila k lepšímu. Nicméně do budoucna těžko bez zásadních místních úprav zabráníme někomu, aby si zaparkoval, kde to je možné. To platí i pro další lokality ve městě,“ upozorni starosta Petrášek.