V úvodu všechny seznámil se zemí, jejíž velká menšina žije také v České republice. Vietnam, země velké chudoby a sociálních rozdílů, má na 96 milionů obyvatel, jejichž převážná část vyznává Budhismus. V bývalé francouzské kolonii dodnes žije mnoho etnických skupin, ve kterých se hovoří různým nářečím. Z tohoto důvodu mají v dorozumění mezi sebou problém i samotní obyvatelé Vietnamu. Vietnam omývá Jihočínské moře, ale domácí jej moc nevyužívají. O to více láká cizince, pro které je Vietnam zajímavou turistickou destinací.

Jako raritu ukázal Zdeněk Nepustil dopravu v Hanoji, kde jako dopravní prostředky převládají motocykly a přednost se sice řeší různě, ale s minimem nehod. V normální vietnamské rodině mají až tři motocykly, poněvadž automobil je pro běžného obyvatele drahý a mnohdy nedostupný. Velmi zajímavě je v zemi řešena bytová výstavba, kdy jsou domy nalepené téměř na sebe a jsou takovou úzkou, ale vysokou nudlí.

Po úvodním místopisu nadešel čas prezentace a degustace několika druhů čaje a čokolád. Zdeněk Nepustil se ukázal jako velký znalec země a její kultury a provedl na dvě desítky přítomných zemí od severu na jih. Ukázal, jak se sbírá čaj a jak se sám zapojil do sklizně. Projel s ostatními města i vesnice a putování zakončil na bazaru a u již zmíněného Jihočínského moře.

Ladislav Beran