V úvodu přivítal autor pořadu solidní návštěvu v sále Volarské radnice a nabídl vskutku krásných sedmdesát minut. Začalo se starou Volarskou roubenkou, tedy tou nejstarší a pokračovalo se tokem Volarského potoka, staré ulice domy, náměstí hotely Chata a Sport, vila v Tolarově ulici a dům, který je o něco vzdálen, kde se pochlubil raritou, když tento dům mohl ukázat z doby své velké slávy.

Nechyběli významní Volarané jako pana farář Honsa, pan Vicena, či jeden z nejstarších pan Praksl. Lidé, průvody, slavnosti, děti ze školky i se svými učitelkami a další. Neopomněl ani na pomník padlým, který v letošním roce bude na den Válečných veteránů obnoven a bude stát na původním místě v parku v Tolarově ulici.

Křest nové knihy Boleticko, krajina zapomenuté Šumavy, uspořádalo Museum Fotoateliér Seidel na Olšině.
VIDEO: Nová kniha o Boleticku se Seidlovými fotkami je tu

Tradičně nechyběl výjezd za Volary a tak se účastníci podívali do Pěkné, Dolní i Horní Vlatvice, Želnavy, Cudrovic na Nový Svět, Lenory na místa zajímavých kostelů a hřbitovů s jejich historií, či místy spjaté s historií i osudy Šumavských hajných, vojáků ale i lidu prostého. V této části udivilo okolí Soumarského mostu před výstavbou Vltavské obranné linie v roce 1938. A končilo se ve válečných i mírových Volarech.

Ladislav Beran