Už týden mají nájemníci v bytovce ve Stožci velice komplikované bydlení.Majitelé domu zahájili totiž před zhruba čtrnácti dny rekonstrukci objektu. A stavební firma začala tím, že kompletně odstranila střechu. Poprvé začaly být stropy promáčené již 17. října, ale to, co následovalo minulé úterý, kdy se nad Stožeckem přehnala silná bouře s vydatným deštěm, se
s tím nedalo srovnat.

O víkendu, kdy jsme nájemníky ve třetím, nejvíce postiženém patře znovu navštívili, už sice ze stropů voda necrčela, ale o to více začínají být stropy vlhké a místy se začíná šířit plíseň.


Ve třetím patře stále zůstávají bydlet jen osmdesátiletí manželé Svobodovi, kteří neustále řeší své budoucí bydlení. „Už jsem sundala všechny obrázky ze zdí, otírám je a dávám do krabic. Ať už se budu stěhovat kamkoliv, alespoň to budu mít připravené," říká jedenaosmdesátiletá Marie Svobodová, která se svým mužem Vladimírem žije v tomhle bytě čtyřicet let. „Byli tu za námi ve čtvrtek večer majitelé i ze stavební firmy. Ten pán mi říkal, že mi to za týden vymaluje. Tak jsem mu odpověděla, že za týden to tu bude od plísně černé jako jeho bunda," říká paní Marie.
Podobně mluvili i nájemníci ze sousedních bytů na patře. „Prý máme topit a větrat," dodal Pavel Šafář.