Členové vítězného týmu byli svým prvenstvím mile překvapení. Před soutěží si prý moc nevěřili, ale v průběhu soutěžního dne se to změnilo. „Začali jsme si uvědomovat, že na tom asi nebudeme tak zle. Třeba na radiologických disciplínách jsme byli nadprůměrní a celkem se nám vedlo i v dovednostní části. Navzájem jsme se dobře doplňovali, každý přispěl tím, co umí a nakonec se to poskládalo až na vítěznou příčku,“ shodli se vítězové i ve společné odpovědi.

Podle organizátorů soutěže byla připravenosti všech soutěžících mediků velmi dobrá a výkony týmů poměrně vyrovnané. Pokud se soutěžící po dokončení studia rozhodnou pro práci v některé z jihočeských nemocnic, mají dveře otevřené. „Mají našlápnuto k tomu, aby z nich byli kvalitní lékaři. Díky soutěži si prověřili, že jsou týmovými hráči a co považuji osobně za nejdůležitější, chtějí dělat špičkovou medicínu a záleží jim na pacientovi. Všichni soutěžící obdrželi poukaz, který jim dává možnost praxe na jakémkoli oddělení v kterékoli jihočeské nemocnici a do dle jejich vlastního výběru,“ byl s úrovní soutěžících a průběhem 8. ročníku soutěže spokojený ředitel Nemocnice v Prachaticích, která letošní ročník pořádala, a spolutvůrce projektu Medik roku Michal Čarvaš.

Nejlépe v soutěži obstály týmy:

1. Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové (Kapitán týmu: Vojtěch Hruška)

2. 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (Kapitán týmu: Martin Bokůvka)

3. 3. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (kapitán týmu: Jáchym Drašar)

Vítězné týmy získaly zajímavé ceny od partnerů soutěže. Letošní ročník soutěže zahájil pomyslné druhé kolečko po všech okresech Jihočeského kraje, když se vrátil do Prachatic, kde v roce 2015 vznikl. V roce 2025 bude soutěž MEDIK ROKU organizovat a hostit Nemocnice Strakonice.

Zdroj: Kateřina Koželuhová, Jihočeské nemocnice