1/7

Čtvrtek 2. května

close Literární kavárna se Zdeňkem Troškou. info Zdroj: Městská knihovna Prachatice zoom_in Literární kavárna se Zdeňkem Troškou.

Literání kavárna se Zdeňkem Troškou

V kolik: 14 hodin
Kde: Domov seniorů Prachatice
Proč přijít: Setkání s režisérem Zdeňkem Troškou. Vyprávění o jeho práci při natáčení filmů.

Cesta do pravěku

V kolik: v době úředních hodin MěÚ Prachatice
Kde: Zimní zahrada MěÚ Prachatice
Proč přijít: Výstava studentů výtvarného oboru ZUŠ Prachatice. Žáci a žákyně ZUŠ Prachatice se nechali inspirovat filmem Karla Zemana, jeskynními malbami pravěkých výtvarníků, obrazy a ilustracemi Zdeňka Buriana a vytvořili vlastní vizi života té doby.

Jak zachránit draka

V kolik: 17 hodin
Kde: Kino Národka Prachatice
Proč přijít: Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne krmení drakovi přinese malá sirota jménem Ping a brzy se ukáže, že ona je tou vyvolenou, která jediná ho může zachránit. Na jejich cestě za svobodou je pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Tito nepravděpodobní spojenci se však musí naučit pomáhat si a chápat jeden druhého. Aby přežili a Ping splnila své poslání, musí najít odvahu, o které nikdy nevěděla. Už nemůže být tím bázlivým, plachým sirotkem, jakým bývala kdysi. Stala se z ní opravdická hrdinka, která musí zachránit draka.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right