„Slyším letadlo,“ hlásí zvukař se sluchátky na uších a mikrofonem na tyči a celé natáčení se musí na chvíli přerušit. Slovo pak opět dostane představitel hlavní role, mladý herec Josef Kurz, který do kamery informuje, že se v lese dějí divné věci. A jaké se tam ozývají zvuky! „Slyšíte?“ děsí se na oko herec a vzápětí se vynoří ze křoví jejich původce. Houbař.

Ten se dostane ke slovu v další scéně. „Je podle vás na tomhle místě něco zvláštního?“ ptá se mladík houbaře. „Rostou tady báječné hříbky,“ odvětí dotazovaný. „To zní, jako že víš, že se tě zeptá,“ upozorní někdo z přihlížejících a ředitel festivalu, kameraman a režisér v jednom Milan Pleva zavelí k dalšímu pokusu. Tentokrát si dá Josef Šochman, představitel houbaře, s odpovědí načas. „Za mě dobrý,“ chválí si po jedenácti pokusech ředitel.

Štáb se pak přesouvá o pár metrů dál. Hlavní hrdina zde narazí na spolužačku a rozhodne se ji oslovit do svého videa o záhadách. „A asi se stydím, když je to holka, že jo,“ ujišťuje se Josef Kurz. „Jsou dobří,“ kývnou směrem k ústřední dvojici přihlížející. Na potřinácté je režisér spokojen a natáčení se může přesunout do interiéru rodinného bytu. Nejdřív se musí vylepit na stěny plakáty, aby pokoj vypadal věrohodně. Ve snímku tu bydlí mladý hrdina.

Hlavní scény se budou natáčet však až za 14 dní. Budou obsahovat souboje s meči a více akce. Celý film nakonec uvidíte na facebooku festivalu nebo na galavečeru 24. listopadu v Českém rozhlase.