Prostřídalo se zde mnoho členů, hlavně na místech zpěváka a baskytaristy.


Pevné jádro této kapely tvořil především kytarista Bohumír Horák společně s bubeníkem Jakubem Dvořákem. Zárodek kapely začal vznikat na ZŠ ve Vodňanské ulici. Tu navštěvoval bubeník Jakub, první kytarista a zpěvák Jan Kaňka a zpěvačka Eva Nechoďdomová. Trojice se sešla při hraní jedné písničky na školní akademii a dokonce písničku nahrála i ve školním studiu. Po skončení akademie si řekli, že by bylo dobré pokračovat dál.


Začali se tedy scházet u Jakuba doma a hráli hlavně převzaté písničky. Po určité době se ale shodli, že to není ono a Eva odešla. Honza začal shánět další členy kapely. Jako prvního kapela objevila kytaristu Bohumíra Horáka, dalším členem, nebo spíše členkou byla baskytaristka Martina Krejsová. V této sestavě se začalo konečně dařit, nového materiálu přibývalo a zlomovým okamžikem byl asi první koncert ve Strunkovicích nad Blanicí.


Změny v sestavě
Ke konci roku 2008 se však objevily první drobné neshody, odešel Jan Kaňka a v těsném závěsu za ním i Martina. Kluci dlouho nemarnili čas a snažili se vyplnit nástrojové vakuum adekvátní náhradou. Chtěli začít hrát úplně něco jiného a vytvořit nové písničky. Za nějakou dobu se povedlo Mírovi dohodnout se se svým spolužákem Davidem, který hrál na kytaru, a Kubovi se podařilo sehnat nového baskytaristu Denise Prince.


Začal se dávat dohromady nový repertoár, což díky tvůrčím schopnostem Davida šlo opravdu velmi rychle a dobře. Po nějakém čase se ke klukům přidal i nový zpěvák Jakub Pöschl. Kapela byla kompletní a kluci se mohli opět směle vrhnout do víru hudebního dění na Prachaticku. Obměna členů přispěla i k celkové a vysněné změně stylu. Muzika byla tvrdší, rychlejší, což se klukům zamlouvalo. Také si tím získali novou fanouškovskou základnu, která je podporovala skoro na každém koncertě, kterých bylo na poměry mladých kluků také požehnaně. V tomto období také vznikla převážná část vlastního repertoáru, který kapela využívala až do konce své existence.

Další odchody však na sebe nenechaly dlouho čekat. Už neproběhly v hádavém duchu, David odcházel na vysokou školu a Jakub Pöschl odjížděl do Anglie. V tom samém roce se Míra a Jakub pokusili o jakýsi réunion staré sestavy, respektive povolali zpět Honzu, nahráli s ním ve zkušebně dvě písničky ze staré éry a zasloužili si umístění na soutěži pořádané Jakubem Weissem s názvem Hudební kotel. Šlo ale spíše o střelu do prázdna a po nějaké době z tohoto projektu sešlo.


Na přelomu let 2010 a 2011 se kapela dočkala nového zpěváka, Matěje Bartoše. Sice zeštíhleli o jednu kytaru, ale vítr do plachet jim vehnala právě energie, kterou tento mladý zpěvák do svého vystupování dával. Také rozšířili své obzory a dostali se na první větší koncert v českobudějovickém Marty's klubu.


Chystají návrat?
V této sestavě se The Trust zúčastnil dalšího ročníku soutěže Hudební kotel, kde se umístili na krásném druhém místě. Na svém kontě měli kluci asi 13 koncertů a dalo se říct, že mají slušně našlápnuto.


Díky Matějovi si také zahráli na Final Party ve společnosti kapel jako The Picturebooks a Hentai Corporation. Na druhou stranu se objevila tvůrčí krize, kdy ani jeden z členů nebyl schopen dotáhnout nápad na novou písničku do konce.


Vždy, když byla vymyšlena nová hudba, nebyl k tomu nikdo schopen napsat text a naopak. Také nastaly problémy se zkušebnou a kluci se museli vystěhovat. Proto se rozhodli přerušit svoje dosavadní hraní a každý šel svou vlastní cestou.


Nikdo však neříká, že by se někteří z členů nemohli sejít v nějakém novém projektu. O tomto kroku se vlastně už nějaký ten týden jedná.

JAKUB DVOŘÁK