Ministerstvo zdravotnictví od pátku reguluje cenu za test na covid-19. Stanovilo, že cena za mikrobiologické vyšetření je 1674 Kč. K tomu se připočítá cena za odběr biologického materiálu, celkem tedy 1756 Kč.

Ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš řekl, že na jihu Čech zůstává cena 2600 korun. V té regulované nejsou započteny všechny náklady za PCR test a zjištění jeho výsledku. „Nepromítají se tam ani náklady na provoz odběrového místa,“ upřesnil.

Mluvčí jihočeských nemocnic Iva Nováková upřesnila, že nemocnice hradí náklady na materiál a ochranné pomůcky i likvidaci infekčního odpadu a další režie. „Z toho důvodu ceny za PCR testy pro samoplátce nezměníme,“ řekla. Hlavně pro jihočeské pendlery je to dobrá zpráva. V sousedních západních Čechách nemocnice v Klatovech a Domažlicích po regulaci ceny testování ukončily.

close Kalkulace ceny za PCR test v jihočeských nemocnicích. info Zdroj: Deník/ Jana Vandlíčková zoom_in

Odběrové místo podle slov Nelly Sündermannové ze společnosti Scimed neskončí ani u hraničního přechodu Strážný. „Snížili jsme cenu na 2250 korun. Končit ale nebudeme, o testování je zájem,“ ujistila.

Další informace zjišťujeme do pondělního tištěného vydání Deníku