Vedení města tak přesně podle před dvěma lety uzavřené smlouvy reaguje na fakt, že společnost měla začít stavět hypermarket ve Vodňanské ulici v Prachaticích. To se dosud nestalo. Termín na zahájení stavby vypršel už na začátku března.


„Výzvu jsme odeslali neprodleně po jednání zastupitelů,“ konstatoval pro Deník tajemník Městského úřadu v Prachaticích Karel Pašek. Dopis s výzvou tedy odešel 22. března. Společnost tak má měsíc na to, aby stavbu zahájila nebo s konečnou platností od záměru stavět hypermarket odstoupila. Ačkoli vedení města obdrželo e–mail s tím, že od stavby Tesco odstupuje, stále to není oficiální vyjádření. „Nic oficiálního stále nemáme,“ řekl včera tajemník Pašek.
Také proto zatím radnice neřeší, kdy a jak bude vracet Tescu devět milionů korun za pozemky, které přede dvěma lety společnosti prodala. „Ty peníze už jsou zapojeny v letošním rozpočtu města,“ připustil tajemník s tím, že ve chvíli, kdy je bude potřeba vrátit, budou zastupitelé muset sáhnout do rezervního fondu města. „Peníze začneme řešit až po obdržení oficiálního odstoupení od smlouvy,“ řekl Pašek.


Už na jednání zastupitelů starosta Martin Malý připustil, že by se musely odložit některé plánované investice pro letošní rok. Jednou z variant bylo odložení stavby chodníku k průmyslové zóně.