Státní zastupitelství tak řeší na Prachaticku již druhý případ domácího násilí. „Zatímco v prvním případě se jednalo o týrání nezletilého dítěte, v tomto případě byla žena (36) opakovaně od listopadu 2008 do současné doby svým druhem (45) verbálně napadána a psychicky týrána a v několika případech i fyzicky napadena,“ uvedla okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová.
Ženě její druh fyzicky bránil ve styku s jinými osobami, opouštět byt bez jeho dovolení, vytvářel u ženy závislost i finanční, a to jak v místě jejich trvalého pobytu na Mělnicku, tak na adresách přechodných pobytů na Českobudějovicku, Prachaticku a Vimpersku. „Vše skončilo tím, že žena byla v takovém duševním rozpoložení, že musela vyhledat nejprve ambulantní psychiatrickou léčbu a následně dokonce hospitalizována v psychiatrické léčebně. Sám podezřelý muž je osobou psychicky nemocnou. Po odjezdu do místa svého trvalého pobytu v okrese Mělník musel být kvůli svému psychickému stavu minulý pátek zajištěn a dodán do psychiatrické léčebny. Odtud ale den poté utekl a bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání,“ shrnula dosavadní vývoj případu Prokešová.
Muž se včera dostavil na policii v Prachaticích spolu se svým právním zástupcem. „Po výslechu byl umístěn do cely předběžného zadržení a bude podán návrh na jeho vzetí do vazby,“ doplnila státní zástupkyně s tím, že návrh bude podáván z ohledem na ochranu poškozené. „Chceme zamezit jejímu případnému ovlivňování ze strany podezřelého nebo možnému pokračování páchání trestné činnosti podezřelým, a proto, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání,“ doplnila okresní státní zástupkyně.