V noci začal do střední Evropy proudit od severovýchodu studený vzduch, a tak se na celém našem území ochlazovalo. Dešťové srážky se měnily ve sněhové a objevily se na většině území. Na jihu Čech se teploty pohybovaly celou noc kolem nuly. Řidiči, pozor. Mokré povrchy namrzají, může se proto objevit náledí nebo zmrazky. Sněžení zkomplikovalo jízdu hlavně ve vyšších polohách Prachaticka. Na silnici k hraničnímu přechodu Strážný u Kubovy Huti jízdu nezvládali řidiči kamionů. Nákladní auta tak částečně blokovala silnici. S opatrností ale silnice zůstaly průjezdné.

Ilustrační foto: Řidiči by se měli mít na pozoru před novým sněhem i náledím.
Jihočeský kraj zasype až čtvrt metru sněhu. Nový týden pak přinese silný mráz

Do nedělního rána napadlo na Kvildě zhruba 20 centimetrů nového sněhu.Do nedělního rána napadlo na Kvildě zhruba 20 centimetrů nového sněhu.Zdroj: Václav VostradovskýBěhem dne bude podle meteorologů příliv studeného vzduchu zesilovat. Ochlazování tak bude pokračovat. "Teploty dnes večer kolem 22. hodiny čekáme od -4 do -9 °C," uvádí na webových stránkách Český hydrometeorologický ústav. Sněžení se objeví na většině území, na západě je nicméně pravděpodobnost nejmenší, během odpoledne jej pak bude ubývat.

I pondělní ráno má být velmi mrazivé. Při zmenšené oblačnosti při sněhové pokrývce můžou v pondělí teploty klesnout až na -13 °C, v úterý až na -17 °C a ani přes den se neohřejeme. Teploty totiž vyšplhají maximálně na -2 °C.

Během nedělního dopoledne došlo také k výpadkům proudu. Výpadky hlásili brzy ráno obyvatelé Rožnova a Usilného. Více informací zjišťujeme. 

Policie upozorňuje na špatnou sjízdnost některých silnic. Nejhorší je situace na silnici I/39 na trase Volary, Nová Pec, Želnava na Prachaticku a a Horní Planá na Českokrumlovsku. Na zhruba šestnácti kilometrech trasy leží čerstvý sníh a vozovka je kluzká. Nehodu pak hlásí u obce Pištín na Českobudějovicku. Nákladní auto tam sjelo do příkopu. Zranění nejsou hlášena.