„Osady pravidelně střídáme a v letošním rozpočtu jsme mysleli na Staré Prachatice,“ řekl nedávno novinářům prachatický starosta Jan Bauer.

Nový vzhled

Na zelené ploše uprostřed osady tak vznikne malé náměstíčko a nahradí tak nevzhledný prostor v současné době „okrášlený“ možná i nefunkční zemědělskou technikou.

„Dojde tam na opravu povrchů jednotlivých místních komunikací,“ doplnil prachatický starosta a dodal, že povodně akci za téměř milion korun rozhodně neohrozí. „Velká voda a náprava škod sice citelně zasáhne do prachatického rozpočtu, ale peníze na obnovu našich osad máme připraveny a do rekonstrukce návsi ve Starých Prachaticích se firma pustí příští týden,“ řekl včera Jan Bauer. Termín dokončení je stanoven na poslední den letošních prázdnin.

Malé náměstíčko si totiž lidé ve Starých Prachaticích přáli, ačkoli původně chtěli vyubdovat nový chodník až k autobusové zastávce. „To však není kombinací technických a dopravních možností proveditelné, neboť chceme zachovat průjezd osadou,“ zdůvodnil starosta.

Loni to byl vodovod

Jde totiž o jednu z předem plánovaných oprav. Stejně tak už se stavební firma začátkem týdne pustila do rekonstrukce ulice Jabloňová. Tam dochází k opravě komunikace a náklady na již zahájenou akci jsou zhruba půl milionu korun.

V loňském roce investovalo město šest milionů do nového vodovodu v Kahově. Součástí rozsáhlé akce byly i opravy místních komunikací v okolí. Na jednotlivých akcích se totiž domlouvají zástupci osadních výborů společně a dohoda je jasná. „Preferují jednu větší akci v jedné osadě každý rok,“ upřesnil Bauer, který zároveň řekl, že radnice počítá do budoucna i s renovací křižovatky u bývalé prodejny v sousední osadě Ostrov.