Filmový sál není nic jiného než renesanční rondel z 16. století. V Jindřichově Hradci se rozhodli škodit i rádcové Ferenc a Lorenc.

Oblíbená pohádka se dočkala po deseti letech pokračování. S novým příběhem se vrátil tým z původního filmu. Režisér Ivo Macharáček a scénárista Evžen Gogela, ale i většina hereckého obsazení. Na zámku v jižních Čechách natáčely hvězdy jako Ondřej Vetchý (loupežník Karaba), Veronika Khek Kubařová (královna Julie), Miroslav Vladyka (Ferenc), Jiří Lábus (Lorenc), Václav Noid Bárta (podvodník Václav) a Markéta Plánková (komorná Hermína).

Lokace jim svědčila a štábu se tu líbilo. „Točení na zámku v Hradci byl sen, vidět všechny ty nádherné věci zblízka. Moc jsem si to užila,“ svěřila se Veronika Khek Kubařová. Její optimismus sdílela i Markéta Plánková. „Jindřichův Hradec je nádherný a zámek úchvatný,“ zmínila herečka v roli komorné.

Natáčení Anděla Páně 2 na Zhůří.
Před šesti lety spadli Petronel s Uriášem na Šumavu. Sníh přišel jako zázrak

„Ondra Vetchý je pro mne jeden z důvodů, proč jsem chtěla do Bambitky jít. Je to úžasný herec, úžasný muž a já jsem s ním nikdy pořádně déle netočila. Takže jsem na to byla zvědavá a byla jsem tak nadšená, že jsem mu z roztržitosti začala sama tykat,“ smála se Kubařová.

V pohádce se objevili také herci z prvního díly. Jejich postavy zažily pěkný kus cesty. Malému království vládne Tomáš Klus a Kamila Janovičová jako Jakub a Anička, po jejich boku vystupuje i malá princezna Johanka (Valentýnka Bečková). Vrátil se také Petr Štěpánek jako kuchař Frit nebo generál Otmar Brancuzský.

Natáčení Anděla Páně 2 na Šumavě.
Byly to nejkrásnější chvíle mého života, říká o natáčení Anděla Páně Jiří Strach

Malé Valentýně Bečkové se splnil sen. „Chtěla jsem vždy být princezna, natáčení se mi líbilo. Ondra Vetchý jako děda je výborný herec, výborný děda a kamarád. A Tomáš Klus je vtipnej a dělá si z nás legraci,“ přiblížila zákulisí.

Nový příběh přivádí hrdiny z prvního dílu pohádky. Z prince Jakuba a hrnčířky Aničky se stal královský pár, rodinu tvoří i princezna Johanka a dědeček věnující se jenom hrnčířskému řemeslu. Loupežník Karaba se stal tak trochu pohádkovou legendou. Situace se však zamotá ve chvíli, kdy se rádcové Ferenc a Lorenc chtějí pomstít a využijí k tomu „smůlovatou“ královnu Julii. Té utekli všichni nápadníci a řízení království jí taky příliš nejde. Oba vykukové nastraží na Karabu past a podvodník Václav jim v tom bude účinně pomáhat. Aby dobro znovu zvítězilo, k tomu je třeba chytrost, přátelství a smělé srdce.