Šímovi se podařilo přejet africký kontinent na kole až na druhý pokus. Přestože mu v roce 2016 v Maroku ukradli kolo, snu se nevzdal a do Afriky se opět vrátil v listopadu. Cesta podél západního pobřeží Afriky mu skrz sedmnáct států trvala sedm měsíců a měřila přes 13 000 kilometrů. Zpět do Prahy se Šíma vrátil 26. června. Tadeáš, který cestoval na kole českého výrobce Apache Bicycles, pojal cestu nízkorozpočtově a nejčastěji přespával v přírodě ve stanu.

Tadeáš Šíma
- Pětadvacetiletý cestovatel z Prachatic se vydal na expedici Na kole přes Afriku 27. listopadu a do Čech se vrátil 26. června.
- Na kole zdolal z Tangeru až do Kapského Města přes 13 tisíc kilometrů.

Hotelů nebo hostelů využíval pouze v hlavních městech, když vyřizoval víza do dalších zemí. Právě víza se stala překážkou pro cestu do Nigérie, a tak musel část původně plánované cesty z Toga do Gabonu absolvovat letecky.

Jedním z hlavních cílů jeho cesty bylo setkat se Arthurem Sniegonem, zakladatelem české neziskové organizace Save Elephants, která se zasazuje o ochranu volně žijících slonů. Tadeáš s Arturem společně na slona pralesního v Kongu sice nenarazili, poštěstilo se ale na konci expedice v Namíbii, kde Tadeáš spatřil slona afrického.

Cesta neprobíhala vždy podle představ. V Ghaně si při střetu s mikrobusem vykloubil rameno a v Kapském městě byl okraden trikem přímo u bankomatu. Nejhorší zážitek si ale odváží z Namíbie, kde po něm skupina mužů začala bezdůvodně házet kameny. Z potyčky ale se štěstím vyváznul bez zranění. Na kontě má také 37 defektů pneumatik a 6 zničených pláštů.

O svých zážitcích se nyní Tadeáš chystá napsat knihu, na kterou mu dobrovolní přispěvatelé darovali takřka 140 000 korun.

Daniel Sýkora, mediální zástupce Tadeáše Šímy