První omezení provozu se chystá na páteční sedmnáctou hodinu, kdy se uzavře prachatické Velké náměstí. To bude pro dopravu uzavřeno až do nedělní deváté hodiny.

„Nejvíce uzavírek nás potom čeká v sobotu, kdy bude od jedenácti hodin do půl šesté odpoledne uzavřena celá ulice Zlatá Stezka od internátu a spolu s touto ulicí celé centrum města včetně Solní ulice," informoval za pořadatelský tým závodu Michal Piloušek.

Uzavírky se budou podle jeho slov vztahovat i na parkování vozidel ve zmíněných částech města. „Musíme počítat s tím, že ulice musejí být bez problémů průjezdné pro závodníky. Prosíme proto všechny obyvatele centra města, aby si na víkend auto zaparkovali někde stranou," uvedl dále pořadatel a ujistil, že u každé uzavírky bude stát někdo z týmu pořadatelů. Ti budou řidičům radit, jak se s omezením dopravy vypořádat, kudy a kam jet a kde zaparkovat.

Mimo město se budou uzavírky týkat dvou silničních úseků. V sobotu od dvanácti hodin do půl třetí odpoledne se řidiči musejí připravit na neprůjezdnost vozovky z Křišťanovic do Hlásné Lhoty a úseku od odbočky za Libínským Sedlem směrem na Záblatí, který bude ve stejnou dobu uzavřen až po Albrechtovice.

„V těchto místech budou normálně vyznačeny objízdné trasy, jak jsou řidiči zvyklí," uzavřel Michal Piloušek.