Stejně, jako jeho spolužáci, se včera vydal k profilové části maturitní zkoušky. Z oktávy čekala poslední část maturity na pětadvacet studentů, ze čtvrtého ročníku letos maturuje sedmnáct studentů.

Jak se maturuje?Studenti prachatického gymnázia nejprve složili písemnou část státní maturity z českého jazyka a z volitelného cizího jazyka nebo matematiky.
Následuje ústní část zkoušky ze stejných předmětů, jako v písemné části.
Poslední částí je pak tak zvaná profilová zkouška, tedy školní maturita, kde si studenti už sami volí ze tří předmětů, z nichž ji chtějí složit.

„Ze zeměpisu mám trochu strach, jinak by to mohlo být dobrý,“ zhodnotil Andrej Hoch, který na začátek profilové části ještě čekal. U státní zkoušky mu přišel těžší český jazyk, ale dopadl dobře.

„Ze státní části máme k dispozici výsledky oktávy a musím říci, že jsou velice dobré,“ zhodnotila Jana Dejmková, zástupkyně ředitele, se slovy, že písemná část dopadla dobře. „Stejně tak je ale musím pochválit za ústní zkoušky, které se jim povedly a ukázaly, jak dobrý mají ústní projev,“ doplnila včera Jana Dejmková.

ANKETA:

Petr KotrbaZdroj: Deník / Leona Fröhlichová

Petr Kotrba

Vlachovo Březí
V profilové části mě čeká informatika a matematika. Trochu se bojím databází, aby bylo všechno v pohodě. U státní zkoušky mi přišla těžší matematika, ale udělal jsem ji. Přihlášky na vysokou jsem si podal na ČVUT na fakultu informatiky a elektrotechniky.

Filip UhlíkZdroj: Deník / Leona Fröhlichová

Filip Uhlík

Netolice
V profilové části maturuji z anglického jazyka, informatiky a matematiky. Doufám, že všechno bude v pohodě a nezaskočí mě nějaká otázka. Státní část maturity se z mého pohledu dala zvládnout. Hlásím se po gymnáziu na dvě fakulty ČVUT.