Jak uvedl starosta Hracholusk Václav Vozábal, při jednání se ukázalo, že většina stromů patří do katastrálního území Hracholusky. Pouze sedm stromů náleží Netolickým. „Proto nám Městský úřad Netolice předal žádost Správy a údržby silnic Jihočeského kraje a o osudu stromů rozhodne naše Komise životního prostředí," uvedl starosta Hracholusk s tím, že jasno by mělo být do konce příštího týdne. Osobně je prý starosta jasně pro pokácení všech stromů. „Do tak těsné blízkosti vozovky podle mě nepatří," argumentuje starosta. S tím souhlasí i vedoucí technicko správního úseku prachatického závodu Správy a údržby silnic Martin Grožaj.

„Chápu, že stromy mohou být v pořádku, zasahují ale téměř do vozovky a zejména ve vnějších obloucích zatáček jsou nebezpečné. Množství křížků v těchto místech to jen potvrzuje," řekl Matrin Grožaj a podotkl, že v případě, že by úředníci rozhodli proti kácení stromů, předal by prachatický závod záležitost k řešení do Českých Budějovic.

Netoličtí rozhodovali o povolení kácení sedmi stromů. Jak ale uvedl vedoucí odboru hospodářského a životního prostředí Jindřich Bukovský, pokácení si zaslouží pouze čtyři stromy. Otázkou tedy zůstává, zda se s tímto rozhodnutím silničáři smíří a také, jak se rozhodnou v Hracholuskách. To zatím jasné není.