Od konce srpna prachatičtí kriminalisté podle slov prachatické policejní mluvčí Martiny Joklové šetří případ týrání zvířete. Měl se ho dopustit muž z malé vesničky u Vimperka. „Muž se totiž posledního srpna odpoledne vrátit domů, a tam zjistil, že cizí knírač útočí na jeho slepice. Vzal si proto vzduchovku s puškohledem a po psovi několikrát vystřelil z okna a přímo ze dvorku domu,“ popsala Martina Joklová událost, kterou šetřili na prachatickém oddělení hospodářské kriminality zhruba měsíc.

Ředitel policie Pavel Bártík, nálezce František Vastl a vrchní komisař Vladimír Přikryl.
V Prachaticích létaly vzduchem peníze, nálezce je odevzdal policistům

Muž na psa střílel zezadu. Mladá fena pak po zásahu majitele slepic z jejich výběhu utekla do vsi. „Zvíře utrpělo rozsáhlá střelná poranění, která by měla za následek trvalé poškození zdraví a smrt. Fenu knírače museli její majitelé nechat odborně usmrtit. Obviněný se svým jednáním dopustil týrání zvířete surovým nebo trýznivým způsobem,“ vysvětlila Martina Joklová.

Požár v Perlovicích na Prachaticku.
V Perlovicích na Prachaticku hořel rodinný dům. Škoda je kolem dvou milionů

Do místa bydliště si pro střelce dojela se souhlasem státního zástupce jihočeská zásahová jednotka. „Obviněného střelce profesionální tým policistů zadržel a následně předal prachatickým kriminalistům, kteří na místě provedli domovní prohlídku,“ doplnila Martina Joklová. Při domovní prohlídce policisté zajistili celkem dvě zbraně, včetně té, s níž obviněný muž na psa střílel. „Obviněný je dále vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ uzavřela prachatická policejní mluvčí.