Soutěž o nejlepší med Pohádkového království Zdeňka Trošky vyhrál mezi třemi včelaři Marek Otýpka z Kaliště. Podívat se přišlo asi 300 lidí, řekl Marcel Goetz z pořádajícího Pohádkového království. Nižší účast včelařů přičítá Goetz tomu, že šlo o první ročník slavnosti. „Medu je, myslím si, dost,“ řekl. V malém však podle něj začínaly i jiné gastronomicky zaměřené akce, které si časem získaly velkou oblibu, jako borovanské Borůvkobraní.
Milovníci medoviny by mohli pomoci dokončit opravy rodinné tvrze, pokud si koupí Troškovu Hoštickou. „Jsem její jediný distributor a Troška se zřekl honoráře ve prospěch opravy drslavické tvrze,“ řekl Zdeněk Švejda, který na obnově tvrze pracuje 17 let. Památka, která podle něj před lety vypadala na demolici, už je z nejhoršího venku – zajištěna je statika, střechy a provedeny jsou i některé vnitřní úpravy. Velký díl práce je ale ještě potřeba udělat, aby se památné prostory mohly podstatně víc využívat.
Drslavice leží mezi Prachaticemi a Husincem. Tvrz pochází z poloviny 14. století. Majitelé vsi i tvrze se střídali, vlastnili je i Rožmberkové a Schwarzenberkové. V roce 1804 byly objekty tvrze i dvora rozprodány po malých dílech mezi schwarzenberské poddané. V roce 1931 získala tvrz rodina Švejdova, jejíž potomci počátkem 90. let objekt restituovali.
Slavnosti medu byly součástí 3. ročníku Kulinářských zážitků. Jejich cílem je přilákat turisty do jihočeských měst a vesnic. Koná se i Buchtobraní v Holašovicích, Slavnosti chleba v Lenoře či Houbobraní v Třeboni.