„Snažíme se zde obnovit sportovní tradici, která zde v minulosti byla pevně ukotvená. Ještě v 80. létech se sem jezdilo za aktivním odpočinkem velice často, později ale návštěvnost upadala. Naším cílem je tuto skutečnost změnit a opět vytvořit atraktivní destinaci pro sportovní vyžití i v zimě," vysvětlil starosta šumavské obce  Strážný Jiří Vacek. Cílem městysu je tedy poskytovat kvalitní a hlavně dlouhodobě stabilní služby, které se budou do budoucna dále vyvíjet.
V souvislosti s renovací Lyžařského areálu, jehož součástí bude letos poprvé i černá sjezdovka, se ve Strážným pracuje i na zdokonalení běžkařských tras. Příznivci sportu, kterému u nás svými výkony dodnes kraluje například Kateřina Neumannová, si mohou v městysu Strážný pořádně protáhnout svaly. „Již tuto sezonu bude běžkařům k dispozici pět metrů široká trasa pro milovníky volného stylu, bruslení, což není ve srovnání s ostatními areály natolik běžné," řekl starosta Vacek s tím, že na své si přijdou i příznivci klasiky.

Pro ty, kterým by nestačil zdejší okruh, jež je uzpůsoben jak pro méně zdatné sportovce, tak pro ty vytrénované, přijde vhod jistě i další skutečnost. Zdejší areál bude totiž propojen s Šumavskou magistrálou Bílé stopy. Milovníci závodního sportu tak mohou proběhnout i mnohem delší trasu.