Včera to novinářům potvrdil ředitel prachatické městské policie Ivo Novotný. „Na náměstí se kumuluje vyšší počet lidí, než v jiných částech města, tak je to logické,“ vysvětlil Novotný. Dodal, že problematickou lokalitou jsou také ulice Krumlovská, Zvolenská nebo Nebahovská. „Do těchto ulic vyjíždí strážníci nejčastěji, a to především z důvodu, že jsou v nich supermarkety a herny,“ zdůvodnil. Nezapomněl zmínit také lokalitu v ulici Lázeňská, kde jsou problémy dlouhodobé a hlídky městských strážníků tam jezdí ve valné většině na základě upozornění obyvatel. „V Lázeňské je zase časté rušení nočního klidu,“ řekl.
V centru města se také v loňském roce řešilo nejvíce přestupků dopravních. „Problém s parkováním aut máme i v ulicích okolo centra, tedy Neumannova, Horní či Poštovní,“ dodal další lokality Ivo Novotný.
Velký problém v posledních dnech ale dělají vandalové, kteří ničí vše, na co přijdou. Důkazem toho je jeden z únorových víkendů, kdy se s největší pravděpodobností organizovaná skupina zaměřila na lokalitu Skalka. „Proto bych chtěl upozornit na fakt, že jsme naplánovali sérii akcí, jež by měly vandaly od jejich činů odradit. Neřeknu kdy, ale na tenhle problém se zaměříme,“ ujistil včera prachatický starosta Jan Bauer s tím, že město hodlá ničení majetku zabránit.
K tomu má ředitel městské policie k dispozici také jednu mobilní kameru, kterou lze přemísťovat a která snad pomůže vandaly odhalit. „Kameru jsme koupili loni v prosinci a v případě, že není umístěna na nějakém stanovišti ve městě, je ve vozidle městských strážníků a monitoruje místa, kudy zrovna projíždí,“ uzavře Novotný.