Solní ulici chce mít prachatická radnice pod kontrolou. Proto se radní podle slov starosty Martina Malého rozhodli, že tam umístí kamerový bod. Poslední dobou se totiž zvyšují stížnosti na rušení nočního klidu v lokalitě.

Kamery v Prachaticích:Městská policie má k dispozici 11 kamerových bodů.
Kamery v roce 2014 pomohly k objasnění 32 událostí. Policie České republiky využila pro své potřeby záznam z kamer v padesáti případech.
Nejvíce případů zaznamenala kamera na Velkém náměstí, a to 17 událostí.


Jenže nabídka městského správce kamerového systému by vyšla na dvě stě tisíc korun, a ty radnice hned investovat nechce. „V tuto chvíli proto nechceme zřizovat úplně nový kamerový bod. S ním vyčkáme a pokusíme se získat peníze z dotace či grantu," řekl starosta. Ten také ujistil, že už během letošní letní sezony budou mít strážníci Městské policie Prachatice Solní ulici pod kontrolou. Nechají tam přemístit kameru z ulice Slámova. Radní si nechali předložit analýzu událostí podle jednotlivých kamerových bodů a zjistili, že ve Slámově ulici je relativní klid. „V posledních dvou letech jsme tam evidovali jen pár událostí," zhodnotil Martin Malý. Proto je možné kameru na čas použít právě v ulici Solní, kde na problémy neustále upozorňují nejen lidé, kteří tam bydlí, ale i ti, kteří tudy chodí a jezdí do centra.


O přemístění kamery rozhodli radní v pondělí a zároveň také navrhli, aby ředitel městské policie Ivo Novotný vypsal výběrové řízení na firmu, která se o přemístění a zapojení postará. „Měli jsme jednu nabídku, ale ta nám přišla příliš drahá," zdůvodnil starosta, proč požádal vypsání o veřejnou soutěž, do níž se může přihlásit kdokoliv. Zadání ředitel Ivo Novotný připravuje. „Přesný termín ale zatím říci neumím," řekl. Doplnil, že kamera v Solní ulici je pro strážníky důležitá z pohledu monitorování vstupu do centra města. V případě problémů s hosty nočního podniku pak bude hlídka na místě do několika málo minut.