„Jsme na začátku, zatím je to takové oťukávání a sondování možností, které nám dává nová vyhláška,“ poznamenal k dosavadním zkušenostem starosta Vimperka Pavel Dvořák. Podle jeho dalších slov se ale jasně ukazuje, že největším problémem je nepořádek a hluk zejména v území podél Volyňky, a to prakticky z Pasovské ulice přes městský park až k autobusovému nádraží.
Kvůli nové vyhlášce se o prázdninách sešli i zastupitelé na pracovní schůzce spolu s velitelem městské policie a vedoucím obvodního oddělení Policie ČR. Z jejích závěrů vyplývá především to, že městská policie ve Vimperku bude muset být ještě častěji v terénu a zlepšit zde svou práci. „Chceme po městské policii zvýšenou a sjednocenou výkonnost strážníků a lepší výsledky přímo v terénu,“ upozornil Dvořák.
„Snažíme se fungovat za současného personálního obsazení a finančních možností co nejlépe, ale je jasné, že na naši práci bude vždy řada subjektivních názorů,“ uvedl velitel městských strážníků ve Vimperku Pavel Dub, podle něhož se sjednotit výkonnost jednotlivých strážníků dost dobře nedá. „Lidé nejsou roboti,“ dodal. Připustil ale, že reálné je soustředit se více na problémová místa podle aktuální potřeby a plánování preventivní činnosti. „Ta ale končí ve chvíli, kdy strážníci musejí řešit konkrétní oznámení občanů,“ uzavřel.
K výsledkům pracovní schůzky starosta dodal, že dosud není vyjasněná metodika spolupráce s Policií ČR. „Sice bylo z nejvyšších míst slibováno, že budou policisté více v ulicích, ale s ohledem na následná úsporná opatření v resortu je otázkou, jestli se sliby naplní,“ uzavřel Dvořák.