Takový je alespoň názor obyvatel města, kteří se ve středu v podvečer sešli na společném jednání v sále městského kulturního střediska. 
A spokojeni nebyli především s tím, že přes všechny sliby a kroky radnice se ve Vimperku necítí bezpečně. K tomu podle celé řady diskutujících značnou měrou přispívají svou nečinností a přístupem k řešení chování problémových skupin a jedinců i městští strážníci. „Když vidím strážníka, jak se vybavuje s nepřizpůsobivými, jako kdyby to byli nejlepší kamarádi, jak mám mít potom v městskou policii důvěru," vyslovila své obavy jedna z přítomných maminek a doplnila další nepříjemnou zkušenost. „Jdu přes park s pětiměsíčním dítětem v kočárku, je tam městská policie a cikán mi řekne, ty svině bílá, nezapomeň, že máš kočár a strážník jde a zkontroluje mne, jestli mám psa na vodítku a jestli má známku. Pak se na mne nezlobte, ale tomuhle už prostě nevěřím," uvedla.

Zlepšit bezpečnostní situaci ve městě si klade za cíl i petice, kterou iniciovala rodina podnikatele před nedávnem napadeného skupinkou Romů poté, kdy se jim snažil zabránit v krádeži v jeho vlastní firmě.