S bezproudím si poradili v Domově pro seniory v Kůsově. „My jsme na takové situace připravení, jediné, v čem nám proud chyběl, ale už jsme také začali připravovat provizorium, bylo vytápění objektu. Po domluvě s poskytovatelem služby nám sem ale dopravili náhradní zdroj, který jsme připojili na trafostanici a topíme,“ uvedl ředitel Ladislav Gál.

„V sedm hodin ráno bylo v prachatickém okrese zhruba tisíc osm set odběrných míst bez elektřiny. Mluvíme o stovkách domácností, které zůstaly bez proudu,“ potvrdil včera tiskový mluvčí společnosti E.ON

Vladimír Vácha. Podle jeho slov za výpadky stojí především popadané stromy, ale i větve, které napadaly na dráty elektrického vedení a způsobily zkrat. „Snažíme se samozřejmě závady co nejrychleji odstraňovat a věřím, že během dneška se nám to i podaří. Práci nám ale komplikují na některých místech popadané stromy, přes které se k poruchám nedostaneme. Spolupracujeme v terénu s jednotkami dobrovolných i profesionálních hasičů, kteří nám pomáhají prořezat cestu,“ doplnil včera Vladimír Vácha.

V souvislosti s odklízením následků námrazy provedli hasiči v okrese Prachatice v úterý 24 technických zásahů spočívajících v odklízení popadaných stromů, do včerejšího rána už měli na kontě další.

„Stále jsou hasiči na některých místech v regionu a odklízejí popadané stromy,“ uvedla včera tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Bezproudí zasáhlo například Zadov, Churáňov, Buk, Šumavské Hoštice, Vitějovice, Zdenice, Nebahovy a další místa v regionu.