Bezmála sto milionů korun bez daně investují Prachatičtí do krytého plaveckého bazénu do konce března 2019. Podle informací Martina Malého, starosty města, zhruba tři čtvrtiny částky spolyká výměna veškerých technologií. „Například pro elektroinstalaci už není možné získat další certifikaci. Bazén bychom museli v září zavřít úplně,“ upřesnil Martin Malý. Do technologií, jež jsou nutné pro provoz bazénu, město neinvestovalo od jeho otevření. „Tedy od roku osmdesát šest a bazén je na konci životnosti,“ řekl.

Bazén, etapa I.a)

Nový vzhled prachatického plaveckého bazénu podle studie Radka Steinhaizla.- Technologie, šatny, recepce, bazénová vana
- Fitness i vybavení stroji
- Saunový svět
- Jezírko
- Oplocení, komunikace a sadové úpravy okolí
- Přeložky vodovodu a dešťové kanalizace, přípojky dešťové kanalizace, kanalizace, přípojka a přeložka horkovodu a elektro

Rekonstrukci město rozdělilo na pět samostatných akcí. S první a nejdražší částí oprav začne strakonická firma. Od května bude plavecký bazén úplně uzavřen. „Samotné práce začnou druhý týden v červnu a jsou naplánované na zhruba osm měsíců,“ popsal Jaromír Markytán, šéf investic města, s tím, že otevření pro veřejnost se připravuje na březen 2019.

Opravy město zaplatí z velké části z úvěru. Půjčí si 85 milionů korun na šest let od Moneta Money Bank. Třicet milionů zaplatí z rezervy a šest milionů je v rozpočtu pro letošní rok.