Krátce po otevření adrenalinovou síť okusila i jedna z návštěvnic. „Líbilo se mi to, měla jsem trošku strach, ale ve výsledku se mi to líbilo. Kdyby to pružilo víc, zřejmě bych se i víc bála, ale síť je poměrně pevná,“ sdělila své dojmy Dana Smolková z Příbrami, která Stezku navštívila už před několika lety.

Stezka ale návštěvníkům k narozeninám nadělila i další novinku − 12 informačních panelů. Panely obsahují fotografie, které jsou doplněné technickými, ale i jinými zajímavými informacemi, mapujícími výstavbu Stezky korunami stromů.

Závody dračích lodí na Lipně v sobotu 21. května 2022 zahájily lipenskou letní sezónu.
OBRAZEM: Dračí lodě na Lipně odstartovaly letošní letní sezónu

Slavnostního aktu se zúčastnil i starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek. Ten se hned v úvodu své řeči přiznal k tomu, že tyto akce nemá moc v oblibě, protože připomínají, jak rychle ten čas letí. Zároveň však vyzdvihl důležitost této jedinečné stavby pro Lipensko. Připodobnil její nezastupitelný význam pro obec Lipno nad Vltavou k zámku a městu Hluboká nad Vltavou.

Na slavnostní události nemohli chybět ani generální ředitel Rodinného areálu Lipno Matěj Kratochvíl či projektový manažer výstavby samotné Stezky Václav Meškan. Závěr byl doslova vyšperkován zcela jedinečným gurmánským zážitkem. Tým cukrárny Povidloň pod vedením šéfcukráře Michala Mandyse připravil speciální narozeninový bezlepkový zákusek v podobě šišky. „Chtěli jsme vymyslet zákusek, který bude symbolizovat stezku a tak jsme vymysleli právě tuto šišku,“ vysvětlil vznik jedinečného dezertu šéfcukrář Michal Mandys. Skvostná šiška poutala pohledy všech přítomných a byla také jedním z dezertů, který všechny lákal okusit její chuť. Čokoládová šiška v sobě ukrývala jemné vanilkové mousse s lískooříškovým krémem a griliášem.

Česko prohrálo s Kanadou. Zápas sledoval v budějovických Masných Krámech i český hokejový útočník Jiří Novotný, mistr světa z roku 2010 (uprostřed).
Mistr světa mezi fandy v Masných krámech: Bitva o bronz nebude nic lehkého

Součástí narozeninových oslav Stezky korunami stromů na Lipně bude i program letních koncertů na Stezce korunami stromů s názvem Letní hudební stezka. Mezi hlavními hvězdami se objeví např.: Ondřej Ruml, Kateřina Marie Tichá a BENDJEEZ, Voxel či Olga Lounová. Narozeninová oslava však vyvrcholí až 20. července, přičemž program bude zahájen symbolicky v 10 hodin dopoledne, kdy na návštěvníky čeká bohatý program narozeninového dne.