Jana VandlíčkováSotva totiž padne jedenáctá hodina, hlídka strážníků pravidelně obchází kolem náměstí a všem, kteří na tu půlhodinu strávenou u talíře zaparkují kolem oválu, neoblomně vkládají lístečky za okna. Přitom bráno kolem dokola, všichni ti hladoví šoféři stojí tak, aby nikomu nepřekáželi, i když pravda, už od Solní ulice v jasně dané zóně, kde se stát nemá. Valná většina z nich si parkování ještě poctivě zaplatí. Vrcholem jejich snažení byla nedávno i výtka pro majitele skútru, který ho zaparkoval u jedné z lamp. Marné je přání, aby právě v době oběda strážníci nad parkováním v centru přivírali oči. Při troše dobré vůle a parkovacími hodinami by se taková úprava dala zvládnout. Rozkaz shora je ale více než jasný.

Bez parkování by přitom měla být také Křišťanova ulice. Co na tom, že u chodníku tam denně stojí auta s cizí poznávací značkou dělníků ubytovaných v jednom z domů. Raději nemluvit o ulici Poštovní, kde se mnohdy i řidič znalý místních poměrů při pomalém průjezdu pořádně zapotí.

Klid by mohlo přinést slibované řešení parkování v centru města. Vedení radnice ho prý připravuje. Jen doufejme, že pro všechny zúčastněné se bude měřit stejným metrem.