Tu Vimperští koupili od Jihočeského kraje v loňském roce za necelých devět milionů korun na splátky, které skončí v roce 2013.


Na investice spojené se stěhováním bude město čerpat peníze, které byly původně určeny na energetické úspory objektu Městského kulturního střediska. Ty se ale v celém rozsahu v letošním roce dělat nebudou, proto je vedení města přesunulo právě na přípravu prostor pro městskou knihovnu. Podle místostarostky Jaroslavy Martanové největší část uvolněných peněz vloží město do pořízení nových regálů pro knihy do oddělení pro dospělé čtenáře, a to přibližně půl milionu korun. „Původně jsme počítali s tím, že knihovnu přestěhujeme do nových prostor včetně jejího současného vybavení. Po konzultaci s knihovnicemi jsme ale byli nuceni tento záměr přehodnotit," uvedla místostarostka.


Půl milionu má tedy město v souvislosti se stěhováním knihovny na nové vybavení, dalších 200 až 250 tisíc budoustát stavební úpravy, truhlářské a podlahářské práce a vlastní stěhování.

Knihovna:
Městská knihovna sídlila mimo jiné také v kulturním domě Cihelna, z té doby pocházejí objemné regály na knihy. Ze současného působiště v bývalé mateřské škole se měla stěhovat do objektu TKB. Na projekt za bezmála devět milionů ale město nesehnalo peníze.