V květnu a začátkem června chce vedení prachatického hospice začít provádět výběrová řízení na pracovní pozice, které nově vznikající zařízení nabídne. Ředitel hospice Robert Huneš si přitom pochvaluje, že bude mít z čeho vybírat, na třicet nabízených míst se mu totiž sešly asi dvě stovky žádostí.
„Z hlediska personálního budeme mít větší starosti, než jsem si myslel. O to to pro nás bude ale paradoxně příjemnější, byť komplikované. Na pozici sociálního pracovníka, který bude jeden v celém zařízení, se hlásí dvacet uchazečů," informoval ředitel hospice Robert Huneš s tím, že doufá, že se podaří vybrat toho pravého. Obdobná je prý situace i na dalších plánovaných pozicích. I ošetřovatelů, recepčních nebo zdravotních sester by chtělo v Domově matky Vojtěchy pracovat mnohem více, než kolik bude od listopadu třeba. Jen někteří pracovníci kvůli rozjezdu zařízení nastoupí už v říjnu.

Harmonogram stavby pokračuje tak, jak má, při čtvrtečním kontrolním dnu žádné závady zjištěny nebyly. „Do konce června bude hotovo, třicátého června dostaneme klíče," řekl s úsměvem Robert Huneš a připomněl, že teprve poté bude čekat vedení administrativní válka, bude totiž nutno budovu zkolaudovat, registrovat na krajském úřadě a získat souhlasná stanoviska všech zainteresovaných úřadů. A shánět musí ředitel hospice také finance, které si ještě domov vyžádá.

„Jsem přesvědčen, že se to podaří. Je to obrovská starost, ale když máme v zádech Jana Pavla, Jana Neumanna a matku Vojtěchu, věřím, že to dobře dopadne," uzavřel ředitel.