Speciální autobus, který pojede za vimperským cyklobusem vypraví firma Švarctrans. Nastupovat se bude podle jízdního řádu cyklobusu v 8:40 ve Vimperku na autobusovém nádraží. V každé přispívající obci může přistoupit její starosta nebo představitel. V konečné stanici na Strážném se pak všichni sejdou v Restauraci U sousedů, kde promluví představitelé obcí a čestní hosté z české i německé strany Šumavy.

Na projektu Šumavou na kole vimperským cyklobusem se finančně podílí město Vimperk, Jihočeský kraj, městys Strážný, obec Kvilda, obec Modrava, obec Borová Lada, obec Nové Hutě, obec Horní Vltavice, obec Stachy, obec Zdíkov a Česká unie sportu, která sídlí na Zadově.

Cyklobus s vlekem.
Na Šumavu cyklisty doveze autobus z Vimperka

Cyklobus bude jezdit od 1. července do 31. srpna dvakrát denně na Strážný a zpět. Dopolední trasa bude ale jiná než odpolední. Dopolední trasa se pojede Vimperk – Zdíkov – Stachy – Zadov – Churáňov – Kvilda – Borová Lada – Horní Vltavice – Strážný a stejnou trasou zpět. Odpolední pojede stejně, ale zpět se bude vracet rychlejší trasou Strážný – Horní Vltavice – Kubova Huť – Vimperk.

Cílem cyklobusu je nabídnout návštěvníkům a místním dopravu do horních partií centrální Šumavy, zároveň chce město Vimperk přitáhnout návštěvníky z centrální Šumavy do Vimperka, který letos láká hlavně na opravenou horní část Státního zámku Vimperk a nově opravenou městskou zvonici.

Křišťanovický rybník láká kempaře a milovníky koupání.
Kemp u Křištanovického rybníka je na léto připravený

Starostové vyrazí cyklobusem v sobotu 3. července v 8.40 hodin z vimperského autobusového nádraží. Z Vimperka lze vyrazit autobusem a připojit se po trase nebo až v cíli. Ve Strážném to bude restaurace „U sousedů“.

Projekt zřízení cyklobusové linky „Vimperk – Kvilda – Strážný“, jehož nositelem je město Vimperk, podpořil ze svého rozpočtu Jihočeský kraj a dále obce na trase – Zdíkov, Stachy, Nové Hutě, Modrava, Kvilda, Borová Lada, Horní Vltavice, Strážný, Zadov (ČUS). Při vzniku projektu pomáhaly výrazně i Jihočeský koordinátor dopravy (JIKORD), Správa Národního parku Šumava a Trägerverein Europaregion Donau-Moldau Freyung.

Lenka Pechoušková, referent odboru školství, kultury a cestovního ruchu město Vimperk