Logo Deník na návštěvě.Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

Podle slov Jany Hrazánkové, starostky Borových Lad, není hasičina v malých obcích jen o hašení požárů. „Je to hlavně o setkávání lidí, i když loni společným akcím doba téměř nepřála,“ říká borovoladská starostka. Hasiči se sešli jen při tradiční Anenské pouti, kde organizují tradiční soutěž a zvou kamarády hasiče z okolních obcí. Sbor dobrovolných hasičů v Borových Ladech má šedesát členů. „Máme i tým žen,“ říká Alena Bauerová, která „holčičí“ tým vede. „Zapojujeme se do okrskové soutěže, ale loni jsme vinou covidu nesoutěžili,“ doplňuje.

Starostou borovoladského Sboru dobrovolných hasičů je Antonín Nahodil. Tým je zařazen do třetí kategorie Jednotky požární ochrany, proto vyjíždějí i mimo vlastní katastr. Mají smlouvu o zajištění hasičských činností s Kvildou a Novými Hutěmi, kde sbory dobrovolných hasičů nejsou. V týmu Borových Lad jsou i hasiči právě z Nových Hutí.

V loňském roce zasahoval borovoladský tým jedenáctkrát. Letos to bylo už třikrát. Vyjížděli k hořícímu autu na Nových Hutích nebo k hašení požáru skládky ve Volarech. „Máme skvělé hasiče, na které se můžeme spolehnout,“ chválí tým starostka Jana Hrazánková s tím, že hasiči vždy pomohou při zajištění kulturních akcí nebo i s úklidem či brigádou.