Loni prachatičtí skateboardisté bezplatně všechny překážky, které si postavili sami, zapůjčili městu. Spravuje je Sportovní zařízení. Jeho ředitel Karel Dvořák slíbil, že všechny opraví, aby byly pro sportování bezpečné. Vinou pandemie koronaviru se ale oprava částečně zastavila částečně i protáhla.

„Už tehdy jsme jako oddíl slíbili, že pomůžeme s opravou a uděláme takové práce, které zvládneme, abychom ušetřili,“ vysvětli Miroslav Bartoš, který stál u zrodu skateboardingu v Prachaticích.

Opravit všechny překážky se letos vinou nedostatku financí nepovede, ale právě U-rampa už je hotová. „Sportovní zařízení zaplatilo opískování a nakoupilo barvu. My zhruba měsíc opravovali a natírali. Od úterý máme hotovo,“ doplnil Miroslav Bartoš. Kolik lidí se na opravě podílelo říct nedokáže, střídali se všichni příznivci skateboardingu, kteří měli zrovna čas. Šablony písmen, které upozorňují na rok postavení, zaplatilo sdružení Živé Prachatice.

Před pětatřiceti lety byla U-rampa nejlepší v ČR, od úterka 15. června je plně funkční a od soboty 19. června se na ní mohou prohánět kluci na „prkýnkách“. Nezapomenou ani na malou oslavu. Během léta chystají vzpomínkové závody.