Pilně se pracuje ve třídách jedenácti lektorů. Z Velké Británie přijel do Prachatic Alan Davis, z Norska Jostein Gundersen, z Německa Kerstin de Witt. V centru pozornosti stojí výuka hry na zobcovou flétnu.


Ansámblovou třídu vede Ilona Veselovská, děti hrají pod vedením Moniky Deváté. Zobcové flétny doplňuje cembalová třída Edity Keglerové, třída historického zpěvu, kterou vede Rebecca Stewart a Mami Irisawa. Helena Kazárová nabízí lekce barokního tance.


Kromě výuky může i prachatická veřejnost navštívit každý večer koncerty lektorů. „Od pondělí, kdy první kulturní zážitek nabídl taneční koncert Heleny Kazárové a Hartig Ensemblu, už se uskutečnily další dva koncerty. Sólově se představila s hrou na zobcovou flétnu Kerstin de Witt. Ve středu pak následoval společný koncert Alana Davise, Jana Kvapila, Moniky Deváté, Ilony Veselovské a Edity Keglerové," shrnula za pořadatele kurzů Renata Šňupíková.


Pro zájemce má pozvání i na další koncerty. „Dnes se od 20 hodin v kostele sv. Jakuba představí Jostein Gundersen, Julie Braná a Edita Keglerová. V pátek se pak můžeme těšit na koncert Rebeccy Stewart, Mami Irisawy, Paula Shannona a jejich studentů pěvecké třídy. Hostem koncertu bude Hans Lub, který zpěv doprovodí hrou na středověké housle. Během týdne se konají i koncerty účastníků, jejichž vrcholem bude sobotní závěrečný koncert v kostele Sv. Petra a Pavla," dodala Renata Šňupíková.