Na fotografiích jsou restaurované křížky a kříže zejména na pomezí Česko – bavorské hranice, které Stanislav Schneedorf rodák ze Strakonic žijící ve Volarech, našel, renovoval a vrátil je zpět na původní místa Šumavy. Na svém kontě má Stanislav Schneedorf devadesát křížů, křížků nebo božích muk. Všechny pohromadě, i když jen na fotkách, je mohou návštěvníci vidět v Galerii Kvilda jen pár kroků od kostela sv. Štěpána. Obrázky křížků dokreslují další fotografie krásných a zajímavých míst Šumavy, kterých má Stanislav Schneedorf ve svém volarském bytě tisíce.

Stanislav Schneedorf.
Stanislav obnovuje šumavské kříže, své příběhy popisuje v knize

Přivítání a zahájení výstavy na Kvildě bylo v režii galeristky Kláry Singerové. Poděkování za práci se šumavskými křížky se ale Stanislavu Schneedorfovi dostalo od senátora Tomáše Fialy a starosty Kvildy Radka Théra. Stanislav Schneedorf krátce promluvil o tom, jak začínal s fotografování i opravou šumavských křížků. Výstava je doplněna historickým oknem amatérského fotografa Pavla Součka z Koloveče, který v něm mapuje zajímavou historii několika poutních i sakrálních míst na Šumavě. O hudební doprovod se postaral saxofonista Jan Holický a Lída Haklová s manželem z Českých Žlebů upekli výborný dort.

Dva křížky obnovil Stanislav Schneedorf poblíž Želnavy. Těm se v neděli 24. července dostalo požehnání.
Křížky u Želnavy mají zpět svůj lesk. Vdechnul jim život Stanislav Schneedorf

Výstava fotografií Stanislava Schneedorfa ve Kvildě trvá do 30. června a je otevřena denně od 14 do 17 hodin. Každou sobotu navíc zájemce výstavou provede Stanislav Schneedorf.

S přispěním Ladislava Berana