Pondělí


Obyvatelé a starostové obcí na Netolicku podél železniční trati do Dívčic bojují za zachování této trati. Jihočeský kraj se jí totiž na návrh společnosti JIKORD rozhodl zrušit.
Deník: Rozhodnutí se k dotčeným doneslo neoficiálně. Kdo ví, na co ti, kteří o věci jednali, čekali. Možná si mysleli, že vše projde v tichosti a vše se začne rozebírat až ve chvíli, kdy budou cestující marně čekat na vlak.


Úterý


Nejlepší výsledek ve statistice nezaměstnaných za poslední čtyři roky má prachatický úřad práce podle slov jeho ředitele Václava Paucha letos v září. Míra registrované nezaměstnanosti dosáhla v uvozovkách pouze 5,34 procenta.
Deník: Výsledek, který potěší, nejspíše nezůstane dlouho. Některé firmy sice oživily výrobu novými zakázkami, ale blíží se zima a s ní i konec některých sezonních prací.


Středa


Policie odložila případ údajně zfalšovaných podpisů na kandidátních listinách tří politických stran v Husinci, které kandidují do komunálních voleb. Podle znaleckého posudku jsou podpisy pravé.
Deník: Současné komunální volby budou hodně zajímavé. Na řadě míst se totiž čekají velké změny na radnicích. Nejrůznější snahy o ovlivnění voličů negativní kampaní většinou spadnou pod stůl. Nakonec i v tomto případě platí, že máme, co si zasloužíme.


Čtvrtek


O osudu železniční trati z Netolic do Dívčic je rozhodnuto. Provoz na ní by měl skončit příští rok v únoru. Zájem přitom není zatím ani na její privatizaci. Tato trať je zkrátka příliš drahá i na to, aby se po ní proháněly byť jen nostalgické parní vlaky jako turistická atrakce. Přesto už nyní se objevují zájemci, kteří chtějí pro záchranu netoličky udělat maximum, aby po sto patnácti letech, kdy na ni vjel první vlak, nezanikla a nestala se jen předmětem zkoumání v archivech.
Deník: Ideální by se mohlo jevit prodání této části železniční trati. Když už se něčeho chci zbavit, šrot by měla být přece až ta poslední možnost.


Pátek


Státní maturita má po tomto týdnu za sebou křest ohněm. I na Prachaticku se konala její generální zkouška, do níž se zapojili studenti středních škol, které ostrá maturita čeká příští rok na jaře.
Deník: I když má své mouchy, je v řadě bodů pro studenty výhodnější, byť se to na první pohled nezdálo.


Sobota


Netoličtí se rozhodli zatočit s nelegálními kopáči vltavínů. Ti ničí okolí města a jámy, které po nich zůstávají na pozemcích města, mohou být i životu nebezpečné. Rozhodli se proto těžbu vltavínů svěřit legálně jediné firmě. Ta bude muset ale nejprve provést geologický průzkum lokality. město si od tohoto kroku slibuje jak zamezení nelegální těžby, tak finanční přínos z těžby.
Deník: Asi to nebudou desítky milionů, ale i tak, kde vám peníze spadnou z nebe?