Poté, co zmíněnou transakci schválila počátkem března valná hromada tělovýchovné jednoty, jsou nyní na tahu vimperští zastupitelé. Ti by měli o převodu nemovitostí na město rozhodnout v pondělí. A podle již dříve zjišťovaných názorů mezi zastupiteli nebude nikdo, kdo by zvedl ruku proti. Na převodu pod město, jako jediné reálné možnosti, jak celý letní sportovní areál modernizovat, se shodli před časem jak zástupci sportovních oddílů, tak města. „Je to zásadní krok pro to, aby mohlo město do areálu začít investovat větší prostředky, které na modernizaci a vylepšení sama tělovýchovná jednota neměla," podotkl starosta města Bohumil Petrášek.


A první plány na další investice už jsou připravené. Jenomže 750 tisíc korun, které město poskytovalo jednotě formou půjčky na údržbu a zvelebování areálu, rozhodně stačit nebudou. „Proto jako nejzásadnější výsledek převodu je výrazné zjednodušení při žádostech o dotace. Pokud bude areál v majetku města, není problém řešit investice do majetku. Už jsme s jednatelem Městských služeb Vimperk probírali několik připravovaných akcí," doplnil starosta.


Aktuální žádost o dotaci se podle jeho slov má týkat přístupu do letního sportovního areálu od hlavní brány k zimnímu stadionu a také podmáčené plochy vedle škvárového tréninkového hřiště.