Dotaci vyšší než padesát tisíc jim v pondělí poslali prachatičtí zastupitelé. Sport ale podpořili také radní, kteří rozdělili dalších 306 tisíc korun pro oddíly či jednotlivce na podporu jejich činnosti. Prachatičtí tak dali do sportu 1,630 milionu korun.

Pouze jedinému klubu či spolku komise a následně zastupitelé pošlou částku, o kterou původně žádal. Jsou to hokejbalisté HBC Prachatice, kteří chtěli a mají dvě stě tisíc korun. „Jsme spokojení. Máme statut Hokejbalové centrum mládeže. Udržet ho je pro nás důležité,“ řekl Jan Turek z HBC. Oproti loňskému roku si kromě dvou klubů všechny finančně polepšily. Na stejných penězích zůstali stolní tenisté (TTC Libín) a taneční studio Crabdance. Taneční studio žádalo o 400 tisíc. „Je to stejné jako každý rok. Musíme si poradit sami, nic jiného nezbývá,“ odpověděla Monika Kobanová, vedoucí Crabdance. „Jsem šťastná za 135 tisíc, aspoň zaplatíme část startovného a další výdaje,“ řekla.

Rozdělení grantů města Prachatice léta kritizují Monika Kobanová, vedoucí Tanečního studia Crabdance Prachatice, a David Havlík, šéf Karate klubu Tsunami. Monika Kobanová se s částkou, kterou získává od města Prachatice ve formě grantů, časem smířila. „Snižujeme náklady nižším počtem dětí, které míří na jedny závody autobusem. Pomáhají rodiče, kteří vozí děti samostatně a bez nároku na proplacení nákladů,“ popsala.

Kluby získaly:  
Hokejbalový klub HBC Prachatice 200 tis.
Lyko Klub Prachatice 190 tis.
TJ Tatran, oddíl Judo 160 tis.
Karate klub Tsunami Prachatice 70 tis.
Taneční studio Crabdance Prachatice 135 tis.
TTC Libín Prachatice 119 tis.
FK Tatran Prachatice 450 tis.
Celkem 1,324 milionu

Crabdance má tuto chvíli 116 dětí a jediného trenéra. Víc už jich mít nemůže. „Mladí tanečníci, kteří mi pomáhali, odcházejí na školy jinam a už je Prachatice zpátky nelákají,“ dodala s tím, že i ona sama už uvažovala o přemístění studia do jiného města, kde by mohla získat větší podporu. Nejvíc jí, ale hlavně děti mrzí, že letos nedostal Crabdance pozvánku na vystupování při Slavnostech Zlaté stezky.

„A to slavíme deset let výročí. Už loni jsme pro vystoupení vzali čas hodně po ránu a i přesto jsme dokázali zaplnit náměstí,“ vzpomněla Monika Kobanová s tím, že sice tanečníci reprezentují město, ale jinde. „Máme navyšovat kapacitu dětí, máme reprezentovat a přitom se domácímu publiku ukázat nemůžeme,“ zhodnotila.

Nespokojenost s rozdělením financí od města Prachatice neskrývá ani David Havlík, šéf Karate klubu Tsunami. Klub nezískal ani polovinu požadované částky. „Stále upozorňuji, že požadovaná částka je rovna reálným potřebám oddílu, a to i ve vztahu k dalším žádostem, které klub podává,“ řekl. Karatisté vzhledem ke zkušenostem počítají i s financemi z jiných zdrojů a podle nich přizpůsobuje částku v žádosti o grant města Prachatice. „Asi se budu opakovat, ale neznám v současnosti úspěšnější oddíl, který pravidelně vozí medaile jak ze závodů v České republice, tak i z mistrovských soutěžích v rámci Evropy a světa. Pro ty, kteří peníze rozdělují, je to asi stále nevyhovující argument,“ uzavřel.