V Prachaticích, kde se zapojilo 40 sportovců, to bylo 13 665 kilometrů a ve Volarech, kde se nakonec konečné číslo atletů vyšplhalo na rovných třicet, to bylo dalších 7 730 kilometrů. Nejvíc kilometrů z celé party sportovců nakonec dala Eva Podlahová z Prachatic, rovné dva tisíce. Statistika, kterou připravil jeden z běžců Kamil Štěpán, říká, že nasbírané kilometry by stačili 559x na cestu Prachatic do Volar tam a zpět, nebo 237x na cestu z Prachatic do Českých Budějovic a zpátky.

Kilometry pak sportovci přeměnili na peníze, za které nakoupili občerstvení pro prachatické a volarské záchranáře. Ve středu 19. května vpodvečer jim nakoupené potraviny a lahůdky předali přímo v areálu prachatické záchranné služby. „Chtěli jsme jim tak poděkovat za starost a záslužnou práci, kterou museli vynaložit v covidové době na záchranu lidských životů,“ řekl při samotném poděkování v areálu prachatické záchranné služby Jan Kocourek. Část vybraných peněz, přesně 3 767 korun, pak sportovci vložili do dárkového poukazu, kterým záchranářům předplatili obědy v prachatické pizzerii Primavera.

Vyšší Brod a Studánky na příval návštěvníků z Rakouska i z Čech teprve čekají. V den znovuotevření hranice si do příhraničních obchodů našlo cestu jen pár desítek Rakušanů.
Příhraničí vyčkává, klid je i po otevření hranic. Restaurace většinou neotevřely

Do pohybu se podle jeho slov dali sportovci, rodiny i lidé s kořeny v Prachaticích. Zapojilo se celkem 72 lidí, kteří mohli sportovat, ale vinou covidu jen individuálně. Vybrat si sport, ve kterém nasbírají své kilometry mohl každý po svém, a tak se jezdilo na kole, chodilo pěšky, jezdilo na lyžích, běhalo, i trénovalo na trenažerech. Přispěli ale také lidé, kteří se narodili v Prachaticích a momentálně žijí v jiném koutě republiky či světa například Jindra Fidler přispíval z Norska, sestra zakladatele Štěpánského běhu v Prachaticích Jindry Fiedlera st., která žije v obci Stříbřec u Třeboně, nebo volarská rodačka Dana Míková, které v současné době žije v Praze, se svými vnoučaty přispěla 10 korun za každý kilometr v pražském parku Stromovka.

Prachatický běžec Jiří Vejvoda zase zvýšil příspěvky na 10 korun za každý kilometr, protože chtěl nahradit kilometrovou ztrátu zaviněnou léčením covidu. Na dobrou věc přispěly celé rodiny, například Grabmullerovi, Hronovi, Fiedlerovi, Ardamicovi či Kocourkovi. S pitným režimem pro záchranáře pak pomohla firma Mattoni. Prachatičtí běžci jsou totiž spojeni ve spolku Mattoni Free Run Prachatice.