"Kilometry a finální částka úplně nebudou korespondovat, na náš transparentní účet posílají peníze také další příznivci naší akce. Každopádně jsem nesmírně rád, že se povedlo dát dohromady přes dvacet tisíc korun," zhodnotil úspěšnou sportovní akci. Jan Kocourek vyzdvihl rodinu prachatického běžce Jindry Fidlera, která se připojila s příspěvkem z několika míst v Česku, ale také ze zahraničí. Zároveň připomněl také neskutečných jedenadvacet dubnových výstupů na Libín Hynka Oklešťka.

Za peníze z kilometrů parta sportovců nakoupí podporu pro záchranáře a k nim se přidá ještě Mattoni, která zajistí jejich pitný režim. Předání darů ze sbírky se uskuteční zřejmě příští týden. Tam zároveň Jan Kocourek prozradí přesné statistiky a odmění nejlepší. "Odměněn bude také nejlepší tipař za odhad celkových kilometrů," upřesnil organizátor. Dodal, že Prachatičtí mají celkem 13 665 kilometrů a Volarští 7 730 kilometrů. Za takový počet je rád. "Zpočátku jsem se trochu bál ostudy, ale opravdu zbytečně," oddechl si s pochvalou pro všechny zúčastněné.

Transparentní účet číslo 238689397/0600 u Moneta Money bank se zavře v pondělí 10. května. Zájemci mohou až do neděle ještě posílat své příspěvky.