Nové moderní sociální zařízení bude sloužit nejenom během letní sezony, ale i v zimě při provozu lyžařského areálu. Zdejší radnice totiž pro tento záměr spojený s vybudováním in – line dráhy získala devítimilionovou dotaci, přičemž nové sociály si vyžádaly téměř třetinu z celkového rozpočtu grantu.

„Šlo o celkovou rekonstrukci sociálního zařízení, které bylo v žalostném stavu a navíc použitelné pouze v létě. Ze starého zůstaly pouze obvodové zdi a střecha, jinak je vše nové. Toto zařízení je v podstatě prvotní podmínkou k tomu, aby Vodník mohl plnohodnotně sloužit jak turistům, kteří se zde v létě ubytují, tak sportovcům. Jak na lyžích a kolech, tak příští rok i na kolečkových bruslích,“ podotkl při kolaudaci vimperský starosta Pavel Dvořák.
V zateplené a dřevem obložené budově se nachází jak dostatek záchodů a umyvadel, tak i sprcha, připraveno je i připojení pro pračku.

„Je zde i šatna, která by měla sloužit například lyžařům, aby nemuseli nechávat své svršky a věci rozvěšeny po stromech či ležet na zemi jako dosud,“ doplnila představování nového objektu Marcela Kobrová z investičního odboru radnice.

Díky aktivitám místního Ski klubu se areál Vodník stal oblíbeným a hojně využívaným místem, a to nejenom díky umělému zasněžování a osvětlení, které vytvořilo podmínky pro běžecké lyžování přímo na kraji města. Začátkem září sem například místní lyžařský oddíl nasměřoval akci nazvanou Blackburn vimperská 24, tedy cyklistický maraton doprovázený hudebním festivalem.

Jaroslav Pulkrábek